Roadmap naar 100% FSI-compliant vanaf juli 2027

Roadmap naar 100% FSI-compliant vanaf juli 2027

Vanaf nu is het certificeringsschema voor kleinschalige kwekers beschikbaar. Een volgende belangrijke stap op weg naar het doel van 100% FSI-compliant certificering dat per juli 2027 ingaat en voor alle bloemen en planten gaat gelden die via Royal FloraHolland en de handelshuizen, waaronder de FSI Versnellers Dutch Flower Group (DFG), FM Group, Van der Plas Group en Royal Lemkes ingekocht en verhandeld worden.

De 100% certificering conform het mandje van standaarden, de FSI Basket of Standards (fsi2025.com), zal vanaf 2026 stapsgewijs worden ingevoerd volgens onderstaande routemap:

  • 1/1/2026 100% Planten FSI-compliant gecertificeerd
  • 1/1/2026 100% Roos en Chrysant FSI-compliant
  • 1/6/2026 100% Tulpen FSI-compliant

Vanaf 1/7/2027 moeten alle bloemen en planten 100% gecertificeerd zijn volgens FSI die ingekocht of verhandeld worden via de vermelde partijen.

Om het voor kleinschalige kwekers (kwekers met een € 250.000 jaaromzet of lager) praktischer te maken om zich op de essentiële elementen uit de FSI Basket of Standards te kunnen laten certificeren, is een aangepast certificeringsschema ontwikkeld, dat - mogelijk al vanaf eind maart - via MPS en vanaf eind juni 2025 via FoodPLUS GmbH (eigenaar van GLOBALG.A.P.) wordt uitgegeven. Afhankelijk van het ledenpakket bij Royal FloraHolland hebben kleinschalige kwekers uiterlijk tot 1/7/2027 de tijd om zich middels dit compactere programma te laten certificeren.

Gecertificeerd inkopen de basis voor transparantie en rapportage
Een transparante keten, geborgd door gerichte certificering is en blijft de eerste stap in verduurzaming en draagt nu en toekomstig bij aan een positief imago van de sierteeltsector, in Nederland en daarbuiten. Daarnaast is gecertificeerd product ook een must voor steeds meer afnemers van onze producten, waaronder grote retailers. Zij stellen inmiddels steeds striktere leveringsvoorwaarden op het gebied van duurzaamheid, ook vanuit de wettelijke verplichtingen en bijbehorende rapportages (CSRD/CSDDD).
 
VGB onderschrijft sinds jaren het belang van gecertificeerd product en roept al haar leden op hetzelfde te doen en zich aan te sluiten bij de genoemde roadmap. "In de samenwerking tussen handelshuizen, kwekers en brancheorganisaties nemen we als sierteeltsector collectieve stappen op duurzaamheid. Aantoonbaar verantwoord geproduceerd product is hierin de eerste stap op weg naar een transparante en toekomstbestendige sierteeltsector."

Bron:

Deel artikel